Zabawa na świeżym powietrzu to wspaniała forma spedzania czasu dla każdego dziecka.
Lato, słońce, wakacje... to one sprawiają, że wtedy dzieci uwielbiają zabawę w piasku, wodzie czy na placu zabaw. Czasem wystarczy własny ogód, kawałek trawnika na działce aby dziecko mogło odkrywać tajniki przyrody a jednocześnie rozwijać swoją kreatywność i samodzielność.
Swobodna zabawa na świeżym powietrzu powinna mieć bardzo luźny charakter i to dziecko niech wybierze w co chce się bawić. Do wyboru ma przecież cały zestaw zabaw o różnym charakterze: może wspinać się na drzewa, obserwować przyrodę poprzez oglądanie owadów, roślin, kory drzew czy też sadzić własne roślinki, grabić liście itp.
Ogród to możliwość kontaktu z przyrodą. Badania psychologów potwierdzają, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu łagodzi stres i poprawia samopoczucie. Zabawa w ogrodzie może być dostosowana do potrzeb dziecka i góruje nad placem zabaw tym, że przy dobrym i bezpiecznym zaplanowaniu przestrzeni, dziecko może spędzać tam czas bez ciągłej kontroli rodzica. Dzięki temu rozwija w sobie samodzielność. W ogrodzie może wykopać dołek, układać zebrane patyki, zbudować coś z piasku czy pozjeżdżać na ulubionej ślizgawce i pobujać na huśtawce ukochane misie i lalki.
Podczas słonecznych dni wiele radości sprawią dzieciom zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, które na wolnej przestrzeni zachęcają do eksperymentowania, doświadczania i tworzenia.
Ogród to naturalna przestrzeń do zabawy, więc sprawmy aby nasi Milusińscy mogli w pełni korzystać z uroków tego skrawka zieleni, który służy za wakacyjny azyl. Bo czyż nie cudownie po wyczerpującym dniu, pełnym przygód i mnóstwa wrażeń, schronić się do drewnianego, kolorowego domku aby złapać oddech przed kolejną zabawą i ukryć w nim swoje skarby?

1. DOMEK OGRODOWY Z PATIO


2. ZJEŻDŻALNIA SUNNY Z NATRYSKIEM WODNYM


3. WODNY STÓŁ PIASKOWNICA - JEDNOROŻECWięcej pomysłów na wspaniałą zabawę, na powietrzu znajdziesz w kategorii: ZABAWKI OGRODOWE:)