" Jestem sobie mały Miś, gruby Miś,

  Znam się z dziećmi nie od dziś..."Któż z nas nie miał swojego jedynego, ukochanego pluszowego misia, mięciutkiego i sympatycznego. Pluszowy miś to ulubieniec dzieci i dorosłych. Często wybierany jest na prezent dla bliskiej osoby jako symbol sympatii, miłości czy wdzięczności.
Misie przybierają różne formy, od tych o brązowym futerku po białe niedźwiadki polarne albo przeurocze misie panda. Jednak sentyment do ukochanej przytulanki jest wciąż niezmienny i ponadczasowy.
Swoją światową karierę miś zawdzięcza amerykańskiemu imiennikowi.
Po angielsku pluszowy miś to "teddy bear". Został tak nazwany na cześć prezydenta USA Theodore'a "Teddy'ego" Roosevelta, który podczas polowania w 1902 r. postrzelił małego niedźwiadka. Był tak rozczulony widokiem rannego misia, że postanowił go uwolnić. Ta przygoda została uwieczniona na rysynku " The Washington Post" i stała się inspiracją do stworzenia pierwsego misia, nazwanego Teddy.

Pluszowe misie znajdziemy dzisiaj w każdym domu, w którym jest małe dziecko. To najlepszy przyjaciel z okresu dzieciństwa, dozgonny towarzysz zabaw i codziennych niespodziewanych wydarzeń. W gorszy dzień można się przytulić do jego mięciutkiego futerka i usnąć w jego ramionach.
Misie nie tylko stały się symbolem beztroskiego dzieiciństwa ale również inspiracją dla dorosłych. Stały się bohaterami książek, jak seria o przygodach Kubusia Puchatka czy Paddingtona lub książek takich jak przygody misia Coralgola, misia Uszatka.

Współczesne misie służą nie tylko do zabawy ale również do nauki. Często kupujemy tzw. interaktywne misie edukacyjne, które posiadają kolorowe miejsca z czujnikami na łapkach i brzuszku. Po ich naciśnięciu często odtwarzają nazwy kolorów, liczb czy części ciała. Może także mieć zaprogramowane różne gry i melodyjki.
Mięciutki i uśmiechnięty miś, ten pluszowy czy interaktywny to doskonały towarzysz w codziennym odkrywaniu świata dla każdego dziecka!

Zapraszamy do poszukiwania tego jedynego, najważniejszego towarzysza codziennych zabaw dla Twojego dziecka, który stanie się jego najlepszym kumplem a Twoim wiernym pomocnikiem!

1.MIŚ PLUSZOWY

2. PLUSZOWY NIEDŹWIEDŹ MISZA
3.MIŚ EDUKACYJNY EDUŚ

Więcej mięciutkich i puszystych przytulanek znajdziecie w kategorii: PLUSZAKI-I-ZWIERZAKI :)