Sklepy z zabawkami w dzisiejszych czasach, przepełnione sa przeróżnymi zabawkami - od puszystych i mięciutkich maskotek po te wykonane z wszechobecnego plastiku ale również te z drewna, którego używano już przed wiekami.

Zabawki drewniane mają tak długą historię jak człowiek i od zawsze towarzyszą dzieciom, pomagając w ich rozwoju oraz przygotowaniu do życia w danej społeczności.
Jednymi z najstarszych zabawek, które zostały odkryte przez archeologów w Egipcie, były właśnie zabawki wykonane z takich materiałów jak: kamień, drewno i trawa.

Za I-szą drewnianą zabawkę uważa się drewnianą grzechotkę, wykonaną przez Archytasa z Tarentu, żyjącego na przełomie V i VI wieku p.n.e.
W czasach średniowiecznych, drewniana grzechotka zawieszona na niemowlaku miała odstraszać złe moce:)

W europejskiej kulturze aż do czasów obecnych, przetrwały pomysłowe eko-zabawki Greków. Drewniane koniki na kółkach, figurki ludzi i zwierząt, drewniane gry i puzzle oraz wyjątkowe drewniane lalki, które posiadały ruchome ręce i nogi, możemy dzisiaj podziwiać w europejskich muzeach.
W dzisiejszych czasach wynaleziono nowe materiały takie jak: plastik i tania elektronika, które stały się wszechobecne w naszym życiu codziennym.
Jednak pomimo ogromu tych wszystkich materiałów zastępczych, zabawki z drewna przetrwały.
Są dużo prostsze od zabawek wykonanych z plastiku i tym nad nimi górują. Dzięki swojej prostocie pobudzają wyobraźnię i dają szansę na poszukiwanie nowych form zabawy. Zwykły prostokątny, kolorowy klocek może być częścią wieży zamkowej ale może stać się młotkiem, mikrofonem czy wagonikiem do ulubionej kolejki.
Proste zabawki pobudzają kreatywność a dzieci chętnie je wybierają do zabawy - mogą bawić się godzinami. Natomiast często nowa zabawka plastikowa grająca tysiące melodyjek, już następnego dnia, staje się mało atrakcyjna.

Bezpieczeństwo użytkowania to napewno kolejny aspekt, którym kierują się rodzice przy wyborze zabawki dla swoich pociech.
Zabawki drewniane pozbawione są ostrych krawędzi, trudno je rozbić czy połamać, niskie jest również ryzyko połknięcia małymi częściami.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zabawek, ważną rzeczą jest również skład chemiczny materiałów, z których są wykonane. Nie ma wątpliwości, że w przypadku drewnianych zabawek jest to materiał naturalny.

I jeszcze jedno, zabawki z drewna są idealne dla tak popularnego obecnie nurtu życia zgodnego z naturą. Materiał naturalny produkowany jest w sposób ekologiczny i ulega biodegradacji.
Drewniane zabawki są ciche, nie posiadają tysięcy światełek, i muzyczek, dzięki czemu pomagają wyciszyć się naszym milusińskim i odpocząć od tych wszystkich bodźców, których w ciągu dnia jest tak wiele.

Nasz sklep internetowy zaprasza do zakupu tych cudownych, kolorowych zabawek, które w dzisiejszych czasach przeżywają swój renesans i pomagają celebrować takie wartości jak szacunek do natury i mądry rozwój dziecka bez niepotrzebnych stymulatorów:)

1. ZESTAW DREWNIANYCH KLOCKÓW CLASSIC WORLD

2. DREWNIANA FORTECA STATEK PIRATÓW


3. KREATYWNE DREWNIANE KLOCKI PRZESTRZENNE 3 dWiększy wybór zabawek z drewna znajdziecie w naszym sklepie, w kategorii ZABAWKI-DREWNIANE :)