Zabawa  na zewnątrz naszych mieszkań czy domów, to dla wszystkich dzieci szansa na prawidłowy rozwój. Świeże powietrze, integracja z rówieśnikami i ćwiczenie własnej wyobraźni, możemy to wszystko zapewnić naszym pociechom, organizując im trochę wolnej przestrzeni za domem bądź zabierając je na plac zabaw czy też plażę.
Zabawa w piasku to prawdziwa kopalnia możliwości. Zapewnia dodatkowe bodźce dla zmysłów, pobudza wyobraźnię. Dodatkowo piasek stymuluje rozwój fizyczny dziecka poprzez ćwiczenie małej i dużej motoryki. Maluch bawi się łopatką, przesiewa piasek, kopie, pracując w ten sposób nad mięsniami. Napełnianie foremek, stawianie babek z piasku usprawnia jego czynności manipulacyjne i jednocześnie pobudza wyobraźnię. Maluch kształtuje również zmysł dotyku poprzez poznawanie różnych faktur.

Zabawy w piaskownicy to również nawiązywanie kontaktu z innymi dziećmi a tym samym uczenie się dzielenia zabawkami z innymi, pokonywanie pierwszych konfliktów i nauka tak ważnej sztuki negocjacji.

W piaskownicy dziecko może kopać tunele, budować zamki, stawiać babki o różnych kształtach, ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Każde dziecko, zarówno niemowlę jak i przedszkolak, znajdzie tutaj coś dla siebie.
Niezapominajmy, że piasek to również wspaniały materiał do "gotowania". Możemy nie tylko upiec babeczki ale również ulepić pierogi, zrobić wielopiętrowy tort czy ugotować zupę. 

Czy Twój Maluch uwielbia zabawę w piasku? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do naszego sklepu, gdzie znajdziesz mnóstwo pomysłów na zabawy w piaskownicy czy na plaży.

1. Piaskownica-modulowa-SAND-CASTLE

2.Wozek-z-kompletem-letnim-Myszka-Minnie


3.Stolik-do-Zabawy-Woda-Piaskiem-Mlynek-Wodny

Więcej propozycji do kreatywnej zabawy w piasku znajdziesz w kategorii PIASKOWNICE !!!