"Kiedy Zosia będzie duża
 już nie będzie leczyć lalek,
 a prawdziwa pani Doktor
 dobrze zajmie się szpitalem.
 -A kim będzie Kasia? - Wiemy! -
 woła Bolek, woła Lolek
 -Dzisiaj uczy kotka Mruczka, 
Duża - będzie uczyć w szkole...." 
/frag. wiersza Tadeusz Kubiak/

Kim w przyszłości chciałyby być Wasze dzieci?

Kucharz, fryzjer, lekarz, muzyk, sprzedawca...
Możliwości jest wiele - już od najmłodszych lat dzieci podpatrują dorosłych i z ciekawością, i zapałem starają się ich naśladować.
Oczywiście zainteresowania naszych milusińskich zmieniają się z ich wiekiem, wraz z pojawieniem się nowej fascynacji czy też etapu w życiu naszej pociechy.

Na początku inspiracje maluchów pochodzą z życia codziennego, czytanych bajek i książeczek. Chłopcy z zaciekawieniem słuchają opowieści o walecznych rycerzach, którzy ratują księżniczki i zabijają straszne smoki ale również pomagają Tacie przy naprawie samochodu czy Dziadkowi na wsi, przy prowadzeniu gospodarstwa i opiekowaniu się zwierzętami.
Dziewczynki to oczywiście urodzone księżniczki, która z nas nie chciała być Bellą z "Pięknej i Besti" lub Śpiącą Królewną. Stroją się jak modelki, marzą o karierze piosenkarki albo leczą swoje lalki i misie.
W tym wieku często wzorem do naśladowania staje się Rodzic lub ktoś z bliskiej rodziny.

Kiedy dzieci dorastają, szukają często inspiracji poza domem: w szkole, w telewizji. Wtedy ich wzorem do naśladowania często staje się ulubiona nauczycielka, trener od karate, pani od baletu, policjant lub strażak, który przyszedł do klasy na pogadankę edukacyjną. To również ktoś znany z mediów: słynny sportowiec, piosenkarka, aktorka, laureat lub juror talent show. Ktoś kto potrafi rzeczy trudne, wyjątkowe a czasem w ich mniemaniu magiczne. To on staje się dla nastolatków inspiracją, wzorem do naśladowania, kimś kim pragną być w przyszłości.

Dzieci posiadają niespożyte zasoby energii i zapału przy jednoczesnym braku strachu i obaw, które tak często nam dorosłym nie pozwalają realizować własnych marzeń. Dlatego zaszczepienie w nich ciekawego hobby i pokazanie wielu możliwości, zaowocuje w przyszłości hartem ducha, wiarą w siebie i niezapomnianymi wspomnieniami z dzieciństwa.

Proponowane przez nasz sklep internetowy zestawy kreatywne takie, jak: Mały Lekarz, Mały Szef Kuchni czy Mały Farmer, rozwiną w Twoim dziecku skrywane umiejętności i pobudzą ciekawość odkrywania tego co nowe:)

1. ZABAWKA MEDYK - WALIZKA


2. KUCHNIA MIELE PETIT GOURMENT3. SKLEP Z OWOCAMI I WARZYWAMIPo więcej zabawek kreatywnych Zapraszamy do kategorii: ZABAWKI-KREATYWNE!!!